DVD - Leden 09 - pokračování

05. 01. 2009 | † 01. 09. 2009 | kód autora: pb5

Abych dodržel to, co jsem slíbil v předchozím článku, podíváme se nyní ve stručnosti na novinková DVD, která budou k dostání ve videopůjčovnách. Vzhledem k tomu, že lednová nabídka je opravdu poslabší vybral jsem pouze tři filmy, které stojí za to shlédnout, pokud jste je nestihli v kině.


96 hodin 96 hodin

Francie, akční - drama - krimi, 2008, 93 minut

Režie: Pierre Morel

Francouzské akční filmy poslední dobou válcují na celé čáře všechny další, především americké pokusy, o obnovení "čistého drsňáctví". V tomto případě se na akční cestu, vedenou snahou zachránit svoji dceru z rukou obchodníků s bílým masem, vydá Liam Neeson. Jako bývalý špión nemá problémy od lidí dostat zpět to, co mu patří. V křivolakých uličkách Paříže se postupně dostává blíž a blíž, až jednoho dne únosci zjistí, že tentokrát udělali opravdu velikou chybu.

Trailer k filmu (otevře se kliknutím na " Trailer k filmu)

Žádnej Bourne, žádná atrapa Bonda v podání Daniela Craiga, Liam Neeson nejlepší akční hrdina!!!


Oko dravce Oko dravce

USA, thriller - drama, 2008, 118 minut

Režie: D.J. CarusoRachel

(Michelle Monaghan) je svobodná matka osmiletého syna. Právě ho pustila na výlet se školním orchestrem, takže ji upřímně vyděsí telefonát od neznámé ženy, která jí nabídne jednoduchý obchod - život dítěte za plnění jejích příkazů. Jerry (Shia LaBeouf) je drzý výrostek, který jednoho dne ve svém původně prázdném bytě objeví zásoby středně velké teroristické buňky. Než ho telefonát téže neznámé ženy, která si vynutila poslušnost u Rachel, stačí varovat, vtrhne k Jerrymu FBI a zatkne ho. Zkušený agent FBI (Billy Bob Thornton) Jerryho báchorkám, podle nichž to na něj někdo narafičil, ani trochu nevěří. Pak ale přijde čas na jeden povolený telefonát a tentýž ženský hlas dá Jerrymu druhou šanci na útěk. Tentokrát se jí úspěšně chopí a díky tomu potká Rachel. Dva zcela neznámí lidé, spojení jen hlasem v telefonu, záhy pochopí, že moc nad jejich osudem převzal někdo, kdo sleduje každý jejich krok a dokáže je přimět i k těm nejšílenějším akcím. Otázkou je, proč to vlastně dělá. (oficiální text distributora)

Film jsem neviděl, ale podle traileru mě to připadá jako nedodělaná snaha spojit Nepřítele státu, Deja Vu a Smrtonostnou past 4. Každopádndě jméno Stevena Spielberga, coby producenta, mě asi přinutí na tento snímek kouknout. Dávám ho jsem jen díky ohlasům, které jsem slyšel. Takže kouknětě a dejte mi vědět jak se Vám film líbil.

Trailer k filmu (otevře se kliknutím na "Trailer k filmu")


Tropická bouře Tropická bouře

USA, komedie, 2008, 116 minut

Režie: Ben Stiller

Tak toto je asi nejvtipnější věc jakou jsem za poslední, hodně dlouhou, dobu viděl. Mám rád Bena Stillera a komedie typu Vybíjená či Zoolander. Mám také moc rád válečné filmy. A nápad udělat komedii o partě herců, která točí válečný film a náhodou se zaplete do opravdového konfliktu...prostě geniální. I přes nedostatky, a že jich není málo, je tento film komedií roku. Doporučuji si před tím pustit všechny válečné filmy, které máte doma. Potom objevíte snad v každé scéně narážku na nějaký slavný film.

Největším překvapením však není Stiller, ani Black, ani Downey, ale Tom Cruise, který je ve své roli producenta Lesa Grossmana naprosto neuvěřitelný! Tohle jeho skotačení skončí minimálně nominací na Oscara za herce ve vedlejší roli.

Název filmu je inspirován "Tropic Lightning", což byla přezdívka 25-té pěší divize, která byla v akci ve Vietnamu.

Trailer k filmu (otevře se kliknutím na "Trailer k filmu")

A ještě jedna malá upoutávka...fiktivní trailer Kirka Lazaruse, jedna z postav Tropické bouře...klikněte zde

Povinnost sledovat v angličtině. Český překlad bude asi otřesný a minimálně půlku vtipů zkomolí. Ty pak nebudou dávat smysl a kvalita bude rapidně upadat.

-urt22-


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky filmy

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.